OZON ÖLÇÜM SİSTEMLERİ

Ozon Ölçüm Sistemleri

ÇEŞİTLERİ ve ÖZELLİKLERİ

Suda Online Ozon Ölçüm Cihazı

UYAN OZON, Çözünmüş Ozon Analizörü on-line izleme ve ozonlama sistemleri kontrolü için ideal seçimler sunmaktadır. 0-200 ppb tam skala aralığı gibi son derece düşük ozon konsantrasyonlarında dahi ölçüm yapabilen sistem, ilaç ve yarı iletken sektörü gibi zorlu uygulamalar için gerekli hassasiyeti sağlayabilmektedir.

Standart olan 0-2 ppm ölçüm sıkalası ile Ozon Analizörü ambalajlı içecekler ve su arıtma tesisleri için idealdir. Hatta 0-20 veya 000-200 ppm gibi yüksek konsantrasyondaki uygulamalar için dahi son derece güvenilir sistemler sunmaktadır.

Portatif Ozon Ölçüm Cihazı

Online Ozon ölçüm cihazının kalibrasyonu ve nihai üründe kalan ozon miktarını ölçmek için kullanılmaktadır. Dijital göstergeli, 100 adet reaktif ve cam tüp dahil.

Ölçüm Aralığı: 0.00 – 10.00 ppm

Reaktif: DPD tablet

Portatif Havada Ozon Ölçüm Cihazı

OZ-1201 model ozon kontrol cihazları set değeri girilebilen hava kontrollü cihazlardır.

Ozon kontrol cihazı LCD ekran ve kontrolleri analog olarak yapılmaktadır,

Cihazın kalibrasyonu fabrika çıkışında ayarlanır.otomatik olarak ortam değerlerine göre 1 dakika içinde ozon sensörünü kalibre eder. OZ-1201 Model ozon kontrol cihazında ayrıca sıcaklık ve nem göstergeleri bulunmaktadır. Bu sayede ortamdaki sıcaklık ve nemi LCD ekran üzerinde görülebilmektedir.

Teknik Özellikleri

Model OZ-1201

Ozon ölçüm aralığı 0.01 ppm – 10.00 ppm

Ozon sensörü ısıtmalı yarı iletken, Metal oksit

Hassasiyet  +/-  0.01 ppm

Tepki süresi 60 sn İçersinde

Nem ve Sıcaklık aralığı 20-90% 0-50 ℃

Çalışma Voltajı 9V pil

Kalibrasyon Ayarları

OZ-1201 model ozon kontrol cihazı, ozon oranını ölçmek istediğiniz ortamda enerjilendirilerek ortamda ki değerleri okur ve kalibrasyonunu kendisi otomatik yapar. Kalibrasyon sırasında sigara içilmemesi, ozon jenaratörünün ve hava üfleyen bir cihazın çalıştırılmaması kalibrasyonun kalitesini yükselterek ölçüm sonuçlarını doğru bir şekilde alınmasını sağlar.

info@uyanelektronik.com

0541 297 08 00

Havada Ozon Ölçüm Cihazı

UYAN OZON Havada Ozon Gazı Ölçüm Cihazı

OZ-1201O Kullanım Kılavuzu

OZ-1201O model ozon kontrol cihazları set değeri girilebilen hava kontrollü cihazlardır. Set durumu ortamda bulunmasını İstediğimiz ozon konsantrasyonunun alt ve üst değerlerini girmemizi sağlar.

OZ-1201O Model ozon kontrol cihazı LCD ve kontrolleri analog olarak yapılmaktadır. Cihazın kalibrasyonu fabrika çıkışında ayarlanmıştır ve kalibrasyonu otomatik olarak ortam değerlerine göre 1 dakikada yapılmaktadır. OZ-1201O Model ozon kontrol cihazında ayrıca sıcaklık ve nem göstergeleri bulunmaktadır. Bu sayede ortamdaki sıcaklık ve nemi LCD ekran üzerinden görülebilmektedir.

Teknik Özellikleri

Model  OZ-1201O

Ölçüm Aralığı 0.01 ppm – 10.00 ppm

Ozon Sensor  Isıtmalı yarı iletken, Metal oksit

Hassasiyet  +/-  0.01 ppm

Tepki Süresi  60 sn. İçerisinde

Nem Ve Sıcaklık Aralığı 20-90% 0-50 ℃

Çalışma Voltajı DC 9V 1A

Röle Çıkışı 10A 250 V

Cihaz Ölçüler Boy*En*Derinlik  98&176&63 mm

Kalibrasyon Ayarları

OZ-1201O model ozon kontrol cihazı, ozon oranını ölçmek istediğiniz ortamda, ozon jeneratörü çalıştırılmadan 2 dk önce yani ozonsuz ortamda enerjilendirilerek, ortamdaki değerleri okur ve kalibrasyonunu kendisi otomatik yapar.

Kalibrasyon sırasında sigara içilmemesi , ozon jeneratörünün ve hava üfleyen bir cihazın çalıştırılmaması kalibrasyonun kalitesini yükselterek ölçüm sonuçlarını doğru bir şekilde alınmasını sağlar.

Limit Değerlerinin Ayarlanması

 Yukarıda verilen resimde;

1-Numaralı tuş ile alt limit ve üst limit ayarlama menüsüne girerek istenilen limit değerlerini ayarlayabilir ve ayarlarınızı kaydedebilirsiniz

1.Basışta Alt Limit değerleri

2.Basışta Üst Limit değerleri

3.Basışta Ayarların Kaydedilmesi

2-Numaralı tuş ile istenilen değerde azaltma yapılmaktadır.

3-Numaralı tuş ile istenilen değerde artırma yapılmaktadır.

OZ-1201O’in Montaj önerileri

Ozon jeneratörünün çıkışından en az 2 metre en fazla 4 metre uzağa monte edilmesinde doğru sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir. Size tavsiye edilen şekilde montajını yapmanız önem ve rica olunur.

info@uyanelektronik.com

0541 297 08 00